Global Ukraine News

Українська недільна школа у Франції

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Кожні батьки прагнуть відкрити своїм дітям розмаїття можливостей для їх розвитку та становлення як особистостей. І, звичайно, це не можливо без знання свого коріння, мови та культури. Особливо гостро це питання стоїть для українців, які проживають та виховують дітей поза межами України. Саме тому українські громади по всьому світу дедалі частіше ініціюють створення українських шкіл, які б сприяли вивченню мови й ознайомленню з культурою українського народу.

Про важливість та необхідність створення, а також роботу подібних ініціатив у Франції, Global Ukraine News  спілкувався з організаторами та ініціаторами недільної школи в Меці –  Наталією Андрейко та Тетяною Бублясь.

GU: Коли була заснована школа?

Наталія: Ідея вже давно виникла серед  мам, у яких були дітки, які розмовляли українською вдома і французькою в офіційній школі. Школа вже існує два роки, минулого року вона була у форматі репетиторства, приватних курсів. Згодом ми побачили, що дітки зацікавлені, що існує потреба робити якусь більшу структуру.  У 2015 році ми почали  співпрацювати з іншою організацією в Меці Loisirs&Culture (французька організація, яка займається дошкільним вихованням і соціальними проектами, при організації існує багато гуртків і груп за інтересами як для дітей, так і для дорослих, наприклад, відома в Лотарингії школа цирку), вони нам надали приміщення і від тоді наша школа набула офіційного характеру. Окрім дитячих занять у нас також є група для дорослих.

GU: Яким чином функціонує школа? Хто допомагає з викладанням?

Тетяна: У нас один викладач, тому що це досить маленька школа поки що. Викладач працювала в Києві в школі при Посольстві Франції в Україні, також працювала в Українському домі в Парижі, тобто викладала українську мову для діток дипломатів. Це дипломований  спеціаліст з української мови, яка має досвід роботи з дво- (або більше) мовними дітками.

Наталія: Нам пощастило, що ми з нею випадково познайомилися, вона переїхала сюди з Парижу в наш регіон, в 20 кілометрах від Мецу.  Ми з нею познайомилися через діаспору в Страсбурзі, зараз вона має час, бажання та можливість займатися школою.

GU: Яка Ваша мотивація? Мета Вашого проекту?

Наталія: Важливо підтримувати, передавати своїм дітям свою мову та культуру. В нашій українській школі вони мають можливість  навчитися читати, писати. Це – те, на що мами не зовсім мають час.

Читайте за темою: Чим освіта в Україні приваблює польських студентів

Тетяна: Потім і для діток це  офіційна структура. Дітки вдома з мамами займаються – це одна справа, а коли вони приходять і бачать інших діток, які в такій самій ситуації, які також двомовні, це їх мотивує. Треба сказати також,  що окрім занять ми також організовуємо різні заходи.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті