Global Ukraine News

Українці Сінгапура: це – місто для людей

Джерело: 20minut
Автор: Володимир Мороз

Країною-містом, що гарантує високий рівень життя і належні соціальні стандарти, називають Сінгапур українці, які поселилися у цій острівній республіці. Наші у Сінгапурі – це передусім висококваліфіковані і творчі працівники.

Приблизно 500 українців за неофіційними даними проживали у Сінгапурі станом на травень 2016 року. На консульському обліку Посольства України в Сінгапурі перебувають 278 осіб. Сінгапур – одна з найрозвинутіших країн світу і нових індустріальних держав Азії – «азійських тигрів». Ця республіка, площею 712,4кв. км, розташована на однойменному острові та ще 57 малих островах. Населення – понад 5,1 млн осіб. І Сінгапур – не така вже й далека країна для українців. Про життя нашої громади у цій державі розмовляємо з керівником тамтешнього «Українського клубу» Віталієм Чайкою.
Чи існує організоване культурне життя українців?

Культурне життя українців в Сінгапурі стало організовуватися з появою «Українського клубу». Вже традиційно щороку відбувається дитяче свято Миколая. Намагаємося збиратись та святкувати Різдво і Великдень. А цього року відсвяткували День Вишиванки вечорницями «Вареники Party». Спільно з Посольством України проводили поминальні заходи за жертвами Голодомору та Чорнобильської трагедії.

Читати за темою:  Хто такі Global Ukrainians і чому їхня діяльність важлива для України

Чому і коли більшість українців виїхали в Сінгапур?

Більшість українців, які нині мешкають у Сінгапурі, прибули до цієї країни упродовж останніх 10 років. Здебільшого, це – люди 25-45 років, які мають вищу освіту та можуть розраховувати на високооплачувану роботу в країні-місті. Сінгапур вже давно став бізнес-хабом Азії, запропонувавши низький рівень податків, легкість ведення бізнесу та відсутність корупції і тим привабивши міжнародні компанії та банки, що розташували тут свої головні офіси.
Українці Сінгапура – це високопрофесійні спеціалісти у таких сферах, як інформаційні технології, біотехнології, фінанси, торгівля та морська сфера, члени їхніх родин. Проте не лише місцевий бізнес потребує професіоналів з України – багато наших співвітчизників отримали запрошення на роботу в сінгапурських науково-дослідних установах, а дехто викладає у вищих навчальних закладах. Студенти й аспіранти з України теж обирають сінгапурські вузи, що мають високі рейтинги у світі. Своє місце в Сінгапурі знаходять і українські музиканти й танцюристи, які беруть участь у виставах або викладають свою майстерність місцевим учням. Українці обирають Сінгапур не лише через гідні умови праці, але й з огляду на високий рівень безпеки та зручності життя, адже цю країну можна сміливо назвати містом, збудованим для людей.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті