Global Ukraine News

Як працюється українцям в Греції?

Тут мені не вистачає досвіду з місцевими бюрократичними процедурами. Якщо в Україні я знала в яку державну установу треба звертатися з тих чи інших питань, то тут все нове. Деякі моменти навіть знайомі не можуть підказати, тому що кожен знає тільки те, з чим має/мав справу. Тому тут приходиться звертатися до консультантів.

GU: Які особливості роботи в Греції? Ким найчастіше працюють там українці? На Вашу думку, чи вдається реалізувати себе українцям в цій країні?

Як і в інших європейських країнах, щоб працювати в Греції потрібна «робоча віза» або дозвіл на проживання, що дає можливість працювати або бути громадянином країни. Частіше за все українці в Греції працюють в сфері туризму, в медичній сфері на різних позиціях або мають власний бізнес. Багато українців працюють в якості обслуговуючого персоналу в приватних будинках, доглядають літніх людей. Чоловіки більше задіяні в будівельній сфері або торговельній. Достатньо українців є приватними підприємцями.

Читайте за темою: Українські активісти в Греції запрошують до участі в творчих конкурсах

See Ukraine: Docudays UA on tour в Афінах (Анна Маніаті, Леся Неделчева, Галина Маслюк) та правозахисник Олександра Матвійчук

На мою думку, питання самореалізації, професійний ріст – це все залежить від людини. Греція – європейська країна, тут не існує дискримінації щодо статі, національності, кольору шкіри. Є певні моменти в релігійних питаннях. На державних підприємствах просування по кар’єрній драбині зав’язано на політиці (належності людини до тієї чи іншої політичної партії). На жаль, існує також протекціонізм при прийомі на роботу.

GU: Чи повернулися б Ви і інші українці на роботу до України? За яких умов це було б можливо? В якій сфері Вам би хотілося працювати в Україні?

Чула різна думки з цього приводу. Хтось каже, що попри труднощі в Греції, не повернеться до України в жодному разі. Хтось навпаки, заробляє гроші в Греції та будує помешкання в Україні з розрахунком на своє повернення. Я особисто в цьому питанні не можу вирішувати тільки за себе. Адже поважаю й думку чоловіка. Насправді не один раз розмовляли про можливість їхати в Україну. Але це можливо тільки за умови, що чоловік зможе працювати за своєю спеціальністю та мати дохід не нижчий, ніж має зараз.

Читайте за темою: Перемога української громади у Греції

Якби я повернулася до України, то напевно обирала би діяльність, опираючись на новий досвід, набутий в Греції. Можливо, продовжила би суспільну діяльність, зокрема в напрямку розвитку зв’язків між Грецією та Україною. Або долучилася б до інтернет-видання або івент-піар-агенції. Хочеться творчої діяльності. GU

1 2

Коментарі закріті