Global Ukraine News

Педагоги – новатори з різних куточків України: топ освітніх проектів на GoFundEd

«Робознавці» проектування Lego роботів

Робототехніка, конструювання та програмування – це одні з пріоритетних напрямків розвитку у сучасному світі. Саме з цими галузями будуть пов’язані професії майбутнього, згідно з прогнозом Оксфордського університету. Саме так у авторів проекту виникла  ідея на базі позашкільного навчального закладу, відкрити гуртки «Робознавці», де будуть готувати майбутніх спеціалістів у цих сферах.

На заняттях діти ознайомляться з основами робототехніки, матимуть можливість будувати рухомі моделі за допомогою набору Lego MINDSTORMS Education EV3, зможуть втілювати в життя свої задуми та бачити кінцевий результат своєї діяльності – це роботи з досить широким спектром можливостей: дистанційне управління; орієнтація на місцевості та пересування, об’їжджаючи перешкоди; розпізнавання звуків; розрахунок відстані до предметів; розпізнавання кольорів та ін.

Працюючи у гуртку «Робознавці», кожен з учнів зможе активніше розкрити ті здібності, які були в нього закладені природою, вихованням і навчальним процесом. Загалом, які б в учня не були інтереси й улюблені шкільні предмети, навчання з використанням наборів Lego MINDSTORMS EV3 дозволить чіткіше їх виділити і зосередитися на їхньому розвитку в майбутньому.

Гуртківці зможуть приймати участь у виставках, наукових пікніках міста, Всеукраїнських та міжнародних чемпіонатах з робототехніки чи писати наукові практично-орієнтовані роботи. І це забезпечить процес рівного доступу до сучасної освіти, зважаючи, що подібні технології поширені у навчальному процесі в розвинених країнах світу.

На зібрані кошти планується придбати додаткові набори Lego, щоб залучити близько сотні учнів та познайомити їх зі світом науки та технологій, який є неймовірно цікавим та захоплюючим.

Автором проекту є Ольга Підлатюк – керівник гуртків «Основи інформаційних технологій», «Комп’ютерна графіка» у позашкільному комунальному закладі Тернопільської міської ради «Станція юних техніків».

Підтримати проект можна за посиланням.

GPS–квест «Мій Кременчук»

Для того, щоб підтримати інтерес учнів до рідного міста, зацікавити їх у вивченні історії рідного краю, а також з метою розвитку практичних навичок роботи над проектом виникла ідея проведення GPS–квесту «Мій Кременчук». Це міждисциплінарний захід, оскільки завдання квесту – поєднати помірне фізичне навантаження з вправами для мозку.

Дітей завжди приваблюють комп’ютерні технології, вони проводять весь свій вільний час за екранами моніторів, телефонів, працюючи з мобільними додатками. При цьому у школярів виникає бажання створити власний продукт, яким би користувалися не лише однокласники, а й інші учні школи, батьки, будь-хто. Таким продуктом є GPS–квест «Мій Кременчук», що розробляють та проводять учні 9–10 класів для шестикласників на свіжому повітрі.

Читати за темою: Навчальна програма « Про.Навички» – стань агентом змін в освіті 

Під час створення та проведення квесту діти здобувають досвід самостійної роботи, адже батьки не можуть допомогти їм із завданнями, а в навчальній програмі на це час не виділяється. Робота учнів різного віку над спільним проектом також дає можливість обмінятися досвідом. Саме тому важливо надати їм можливість працювати в гуртку та створювати власні квести.

Створення фото-відео звіту про проведення таких уроків стане яскравим підсумком роботи над проектом учасників гуртка, а випуск брошур з задачами до квестів надасть учителям інших шкіл  інших міст України можливість перейняти наш досвід.

Наразі учні вже ведуть роботу зі створення квесту. Але, на жаль, не у всіх зацікавлених учнів є можливість працювати вдома. Щоб підтримати цих дітей, у школі ведеться гурткова робота. Для забезпечення продуктивної роботи учнів над проектом планується:

 • Створення гуртка на базі ліцею.
 • Забезпечення доступу до мережі WI-FI.
 • Обладнання робочих місць.
 • Закупівля планшетів.
 • Закупка коркової дошки для візуального планування роботи.
 • Придбання сейфу для зберігання планшетів.
 • Придбання мережевих фільтрів для забезпечення зарядки планшетів.

  Автор проекту Лариса Дерієнко –  вчитель математики Кременчуцького ліцею інформаційних технологій №30 імені Н.М. Шевченко Полтавської обласної ради. 

  Підтримати проект можна за посиланням.

  В Україні наразі розвивається багато освітніх громадських ініціатив, що прагнуть впроваджувати новаторські проекти та покращити якість освітнього процесу. Такі проекти, як Alumni Fund Ukraine (Фонд Випускників України) заснована українськими випускниками у Швейцарії, Центр інноваційної освіти «Про.Світ», GoCamp – новий, інноваційний формат табору з поглибленим вивченням іноземних мов – сприяють реформування української освіти та допомагають творити зміни вже сьогодні. GU

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті