Global Ukraine News

Найкрутіші українські перемоги: підсумки 2016 року

Українські стартапи – фаворити міжнародних конкурсів

Окремий привід для гордості, який регулярно радує українців, – успіхи українських стартапів, які є частими переможцями міжнародних конкурсів, залучають фінансування іноземних донорів та користуються популярністю за кордоном.

CallPage, PromoRepublic, Ecoisme, SmartStrides, Zdążuś, Mobalytics – далеко не повний список стартапів, які є популярними і залучають міжнародне фінансування.

Крім того, Tripmydream, український туристичний стартап, у березні був визнаний найкращим у світі. А минулого місяця розробка UniExo отримала перемогу у конкурсі Robohub Reader’s Pick. UniExo – прототип екзоскелета, який розробив Антон Головаченко, 22-річний киянин, винахід дає можливість людям з особливими потребами пересуватися без сторонньої допомоги.

Читайте за темою: Наскільки український ІТ сектор є привабливим для іноземних інвесторів?

Успішними є навіть стартапи українських дітей! Наприклад, 10-річну кримчанку Кіру Сухобойченко визнали однією з переможниць конкурсу дитячих стартапів у Польщі за винахід «Летючий рюкзак».

Українська вишиванка – всесвітній тренд

Окрему увагу варто присвятити українській вишиванці, яка перетворилася на всесвітній модний тренд: її одягають діячі культури, кінозірки та навіть дружини глав інших країн.

Часто іноземні модні видання присвячували свої статті українському етнічному одягу. Наприклад, в американському виданні The New York Times була опублікована стаття «Неофіційний топ літа», де серед іншого автор матеріалу розповів про вишиванку як «селянську блузку», що увійшла у «всесвітній обіг». А популярне видання Vogue випустило статтю під назвою «How One Ukrainian Designer Is Stitching Revolution Into Her Clothes», в якій поспілкувалося з Юлією Магдич, українською дизайнеркою, що нещодавно вийшла на ринок США, а в її сукнях вже встигла покрасуватися Келлі Осборн.

В вишиванках красувалися й знаменитості: 37-річна актриса Кеті Голмс, колишня дружина Тома Круза, була помічена у Нью-Йорку під час прогулянки по магазинах в синій сукні з жовтими вишиваними узорами в українському стилі. А американська танцівниця Діта фон Тіз для благодійного вечора Labor of Love обрала сукню від українського дизайнера Віти Кін.

Та й українські дизайнери активно освоюють міжнародні ринки та покоряють серця селебрітіс. Ось британська актриса Хелен Міррен з’явилася на телебаченні в блузці від української дизайнерки Ольги Навроцької, а актриса Кім Кетролл опублікувала фотографію, на якій її руки прикрашають персні молодого українського бренду Guzema Jewellery. Ще одним прикладом є поява американської танцівниці і хореографа Дженни Джонсон на телебаченні у сукні від українського дизайнера Анастасії Іванової.

І все перераховане – далеко не повний список тих українських проривів, які трапилися з нами у 2016 році. Маленькі та великі перемоги стаються щодня. Є перемоги українських спортсменів, є досягнення учнів та студентів на світових олімпіадах. Врешті, є вміння протистояти, якому українці навчилися саме через тривожні події в країні.

Звичайно, можна стверджувати, що усі ці перемоги – дрібні, що є значно більші проблеми, що реформи саботуються, але саме з вміння помічати позитивну динаміку, з вміння не фокусуватися лише на негативному береться натхнення на впровадження великих змін. Перемагати має стати звичкою для українців, а можливим це є лише за умови конструктивного, позитивного мислення та вміння фокусувати увагу на тому, що нас об’єднує в щоденних діях. GU

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті