Спочатку близько місяця я шукала квартиру, жила в гуртожитку. Великим плюсом було те, що мені вдалося знайти нашу українську громаду, яка, на той час, існувала вже рік. Місцеві українці дуже мене підтримували, давали поради, разом їздили на відпочинок.
У мене з’явилися тут друзі, через три місяці приїхала в гості мама, потім подруги. І так місяць за місяцем я відчувала себе все краще і зручніше.
GU: Які є труднощі в адаптації до Гонконгу?
Все залежить власне від самої людини. Найбанальніше – азіатська кухня, мені вона до вподоби, а для декого – несмачна, гостра. Можуть бути проблеми зі звиканням до погоди: півроку тут велика вологість, а взимку +10 градусів, але немає опалення і в будинках – така ж температура, як і назовні. То може бути проблема для сімей з дітками, бо діти хворітимуть.
Читайте за темою: Чи повернуться закордонні українці в Україну?
Труднощі викликає і специфічна медична система. Тут відсутнє таке поняття, як виклик лікаря. Всі приватні клініки – дорогі, а державні – переповнені хворими, які годинами очікують на свій прийом у спеціаліста. Трапляються випадки, коли пацієнт не потребує швидкої медичної допомоги через легкий ступінь захворювання, то його на прийом записують лише через місяць. А без страхового полісу та брокера, який надає інформаційну підтримку, взагалі, не зрозуміло, як користуватися місцевою медициною.
GU: Ким працюють українці в Гонконгу і чи є українці у Вашій компанії?
Коли я прийшла на першу співбесіду, знала, що в компанії працює понад 100 співробітників різних національностей. І лише за тиждень побачила, що в робочому чаті є дві людини з іменем «Ігор» та українськими прізвищами. Я написала їм і дізналася, що вони – українці, але виїхали з України до Китаю ще до розпаду Радянського Союзу.
Щодо загальної кількості українців у Гонконгу, то наша група в соціальній мережі Facebook налічує близько 200 людей з Гонконгу, Маккао, Гуанчджоу, Шеньженю.
Безперечно, Гонконг славиться кваліфікованими фінансистами та добре розвиненою банківською сферою. Українці Гонконгу працюють ІТ-спеціалістами, артистами, співаками, моделями, юристами, бухгалтерами, пілотами та іншими співробітниками авіакомпаній, науковцями, лікарями, працівниками салонів краси, дайвінг-тренерами, приватними підприємцями.
Крім того, в Гонконгу є два українські ресторани. Нещодавно сюди переїхав український голкіпер і відриває власну футбольну академію. У цій країні користуються попитом спеціалісти різних професій, і кожен зможе знайти ту сферу діяльності, яка підійде йому якнайкраще.
GU: Які особливості роботи в Гонконгу?
Гонконг – це світовий фінансовий мегаполіс, в міжнародних банках якого працює багато іноземних спеціалістів. А ще – тут дуже лояльна система оподаткування і можливості для відкриття власної справи.
Читайте за темою: Як бути українським студентом в Італії?
Крім того, тут дуже просто знайомитися з людьми, налагоджувати нові професійні контакти. Можна телефонувати топ-менеджерам фірм напряму і домовлятися про зустріч. А в Україні мені завжди треба було говорити з секретарями чи асистентами, доносити свої думки та ідеї через посередників.
До українців тут ставляться як до всіх людей з Західного світу. Тобто, якщо в Європі є якісь стереотипи щодо українців, то в Гонконгу такого немає. За переконаннями місцевих жителів, якщо ти здобув першокласну освіту, маєш достатньо професійного досвіду та необхідних навичок, і ти приїхав сюди та отримав робочу візу, то ти є конкурентом для них.
GU: Який робочий ритм Гонконгу?
Перше, що впадає в очі, – тут дуже мало вихідних днів. Коли випускник починає працювати, у нього лише 7 днів відпустки на рік. Є ще різні фестивалі, китайський Новий рік, тобто додається ще 15 днів як свята, крім того, щороку відпустка збільшується на 1 день.
Мені пощастило, що у моїй компанії врахували мій попередній десятирічний досвід роботи і надали мені максимально можливу відпустку – 15 днів. У Гонконгу люди звикли багато працювати, бо тут дуже дороге житло і все життя мешканці виплачують кредит за нього.
Мій робочий день розпочинається о 7 годині. До того часу я встигаю сходити в спортзал, поплавати. Взагалі, тут можна займатися спортом на свіжому повітрі, є різні парки, де проводять безплатні заняття з йоги. Також щодня до роботи я встигаю брати приватні уроки з кантонісу.
Робоча перерва триває годину, а робочий день завершується близько 19 години. Якщо є питання у наших партнерів з інших країн, де велика різниця в часі, то раз у 2-3 тижні я влаштовую скайп-зустріч з ними десь після 22:00, наприклад, з Мексикою.
Читати далі