Global Ukraine News

Як працюється українцям в Португалії?

В Португалії мені довелося дещо перекваліфікуватися: якщо раніше я займалася експериментальними дослідженнями, то тут у мене чомусь більше складається з комп’ютерними розрахунками. Доводиться навіть трохи програмувати, і мені це дуже цікаво. Шукати натхнення в Порту довго не потрібно — досить вийти на вулицю, прогулятися найближчим парком, де завжди квітнуть якісь квіти, і життя одразу набуває сенсу. Прогулянки на березі океану мають той же цілющий ефект.

Читайте за темою: Чи повернуться закордонні українці в Україну?

GU: Чим відрізняється робота в Україні та в Португалії?

Оскільки я займаюся більш-менш тим же, чим і на Батьківщині, то і відмінностей великих немає. Робочий день ненормований, але це компенсується більш гнучким графіком вільного часу. Так, якщо мені треба сходити до лікаря або кудись з’їздити – достатньо лише попередити на кафедрі. Але в той же час іноді доводиться і по 12 годин працювати, а що поробиш? Якщо експеримент триває 12 годин або більше — нічого не вдієш, запасаєшся бутербродами і експериментуєш до останнього. Так само бувають різні термінові і несподівані дедлайни, коли протягом декількох днів або навіть тижнів вся кафедра сидить з ранку до вечора і щось пише-пише-пише … Але таке буває практично в будь-якій іншій сфері діяльності, чи не так?

GU: Яким є робочий ритм Португалії? Як ставляться роботодавці до українських працівників?

Не можу сказати, як в Португалії загалом ставляться до українських працівників, але в нашій науковій групі до всіх ставляться однаково, я б навіть сказала, що до іноземців навіть трохи краще. Хто тільки не працює у нас в університеті: і українці, і росіяни, і індуси, і китайці, і бразильці, і іспанці, і італійці. Але це, напевно, взагалі є особливістю наукового співтовариства. З мого спілкування з португальцями поза роботою я зіштовхувалась з двома думками щодо українців. Ті, хто ніколи не працював і тісно не спілкувався з українцями, часто ставляться до нас з деякою підозрою, як, втім, і до іноземців за кордоном в принципі. А ті, хто мав особистий досвід спілкування або роботи з українцями, в більшості випадків відгукуються про наші професійні якості дуже добре.

Робочий ритм в Португалії сильно відрізняється від ритму в Україні. В Україні всі кудись біжать, стресують, все треба терміново, бігом-бігом … Тут, принаймні на моєму досвіді, я з таким не зіштовхувалась жодного разу. Життя взагалі більш розмірене, неквапливе. І завжди знайдеться час на чашечку кави. З іншого боку, за статистикою, португальці проводять набагато більше часу на роботі, більше, ніж їх колеги-європейці, але це не завжди відбивається на підвищенні продуктивності праці.

Читайте за темою: Як працюється українцям у Facebook?

GU: Якби Ви могли щось змінити в Вашій діяльності, що б це було?

На даному етапі моя діяльність мене влаштовує. Якщо вже щось змінювати – то кардинально. Припустимо, освоїти зовсім іншу спеціальність. Але це ніяк не пов’язано з роботою за кордоном, а скоріше взагалі це інтерес спробувати себе в різних сферах.

Читати далі

1 2 3

Коментарі закріті