Global Ukraine News

Публічна дипломатія в Ірландії: інтерв’ю з Михайлом Баскіном

Як відомо, зараз у нас проходить масштабна акція «Об’єднані прапором», яка вже набула розголосу.18387223_1645948072101566_1152739173_n

Читайте за темою: Єднання прапором: українців запрошують долучитися до флешмобу

GU: Чи є у Вас однодумці, партнери серед ірландців чи місцевої влади, місцевих організацій?

Звичайно є, але, на жаль, небагато. Зате вони постійні, надійні наші друзі та підтримка, а якщо потрібно і лобісти наших інтересів у ірландській громаді.

GU: Які Ваші враження щодо розвитку подій чи реформ в Україні?

Складно відповідати на такі питання, тому що інформація дуже різна і зачасту – неправдива як зі сторони противників влади, так і за сторони її прихильників. Щоби бути об’єктивним – треба жити в Україні і треба брати участь у реформах або хоча б правдиву інформацію мати. Є різні сили, які тягнуть Україну в різні сторони. В дечому вже тепер є прогрес, щось відбувається і будемо сподіватися, що воно таки вийде на краще, я буду докладати зі своєї сторони хоча б якісь зусилля, щоб ситуація стала кращою.

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Лондоні: інтерв’ю з Мариною Песенті

GU: А яка Ваша мотивація організовувати заходи, популяризувати Україну?

Напевно, буде дуже дивно звучати, але моя мотивація – досить меркантильна: я хочу мати право сказати з гордістю «Я – українець»,  я хочу, щоб мої діти могли сказати з гордістю «Ми  – українці» і щоб мої діти з гордістю знали, що тато щось зробив для утворення сильної України. Я вважаю, це – важливий виховний момент, коли в сучасному світі діти бачать, що не все побудовано на грошах, що є вище ідеали, які не суперечать ідеалам сім’ї. І коли ми досягнемо того, що Україна стане одним зі світових лідерів, тоді вони справді повірять, що великі справи роблять маленькі люди. І не завжди тільки з користю для себе.

GU: Наскільки велика російська пропаганда у Вашій країні?

Звичайно, пропаганда є. В «Мордору» є достатньо грошей, щоб пропонувати свій стиль життя, свій балет, свою «Масляну», але я вважаю, що в Ірландії здоровий глузд і ставлення ірландців до імперій перемагають спроби Росії нав’язати свої думки.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Іспанії: інтерв’ю з Христиною Грищук

GU: Як ставляться жителі та медіа до подій в Україні?

Зараз інтерес трошки зник, тому що в новинах загалом Сирія або інші проблеми, але вони з розумінням ставляться до події в Україні, в більшості підтримують українців у їхніх прагненнях до змін.

Хоча вважаю, що європейські ЗМІ спеціально замовчують багато інформації про Україну, тому що вона напряму пов’язана з Росією, а якщо пересічні люди почнуть задавати питання, чому світова спільнота до країни-агресора впроваджує так мало протидії, тоді їм прийдеться на державному рівні відповідати на ці запитання перед платниками податків. А це може призвести до невідомих наслідків. GU

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті